Welcome on our KA2 Erasmus+ strategic partnership"Comics in teaching languages/La BD en classe de langues" official website! Click to visit our Intellectual Output!

Arrow up
Arrow down

Banner_principal

Baner_mare

Awarded with European Language Label 2016

WEBSITE_LABEL_2016.jpg
A- A A+

Webinars&webmeetings

Activities

Calendar

Partners

Evaluation

Rubrica DEOR - Mesaj 5: Componenta Consortiului DEOR. Codurile LMS

Stimaţi parteneri,

După finalizarea centralizării documentelor de parteneriat, suntem în măsură să vă prezentăm componenţa Consorţiului DEOR al Parteneriatului Strategic “Comics in Teaching Languages/La BD en classe de langues”. Acest mesaj este expediat şi pe mail tuturor coordonatorilor regionali. Veţi observa, în dreptul fiecărui partener, un cod specific: cu acel cod, în LMS, puteţi obţine date despre întreg echipajul de profesori şi elevi al instituţiei, înrolaţi în proiect, şi îi puteţi invita, pe fiecare din ei, începând cu coordonatorul, în propria dumneavoastră reţea socială din LMS.

Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu”

Vaslui – România

Parteneriatul Strategic Erasmus+ KA2 2015-1-RO01-KA219-014963_1

intitulat „Comics in teaching languages/La BD en classe de langues”

Instituţii membre ale Consorţiului DEOR al Parteneriatului Strategic

Erasmus+ KA2 2015-1-RO01-KA219-014963_1

intitulat „Comics in teaching languages/La BD en classe de langues”

 

A) România

A.1. Judeţul Alba

A.1.1. Roşia Montană

A.1.1. Şcoala Gimnazială „Simion Balint” Roşia Montană

Coordonator local: Gabriela Adela Capros

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_AB_BRM_

 A.2. Judeţul Argeş

A.2.2. Piteşti

A.2.2. Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu” Piteşti

Coordonator local: Venera Iacob

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_AG_CNO_

 

A.3. Judeţul Bihor

A.3.3. Oradea

A.3.3. Colegiul Tehnic “Transilvania” Oradea

Coordonator local: Ana-Maria Hodorog

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_BH_CTT_

 

A.4. Judeţul Botoşani

A.4.4. Săveni

A.4.4. Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

Coordonator local: Oana Cristina Prisecaru

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_BT_LTM_

 

A.5. Judeţul Cluj

A.5.5. Turda

A.5.5 Liceul Teoretic “Liviu Rebreanu” Turda

Coordonator local: Radu Iliescu

Cod LMS pentru căutare de partener: LTLR_Turda_

 

A.6. Judeţul Dolj

A.6.6. Calafat

A.6.6.6.1 Liceul Teoretic „Independenţa” Calafat

Coordonator local: Roxana Popescu

Coordonator local: Mihaela Camelia Miu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_IND_

 

A.6.6.7.2 Şcoala Gimnazială „Constantin Gerotă” Calafat

Coordonator local: Radu Marian Roşu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_GER_

 

A.6.7. Craiova

A.6.7.8.1. Colegiul Naţional Militar "Tudor Vladimirescu" Craiova

Coordonator local: Popa Verona

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_CMC_

 

A.6.7.9.2. Colegiul National "Nicolae Titulescu" Craiova

Coordonator local: Marilena lonescu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_CNT_

 

A.6.7.10.3. Colegiul Naţional “Ştefan Odobleja” Craiova

Coordonator local: Adina Demetrian

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_CNO_

 

A.6.7.11.4. Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Craiova

Coordonator local: Sidonia Ştefan

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_CTI_

 

A.6.7.12.5. Liceul Tehnologic Transporturi Căi Ferate Craiova

Coordonator local: Maria Magdalena Dumitraşcu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_CFR_

 

A.6.7.13.6. Liceul “Voltaire” Craiova

Coordonator local: Corina Mitrulescu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_LTV_

 

A.6.7.14.7. Liceul Teoretic “H. Coandă” Craiova

Coordonator local: Asineta Preduş

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_LTH_

 

A.6.7.15.8. Şcoala Gimnazială “Anton Pann” Craiova

Coordonator local: Adela Diaconu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_PAN_

 

A.6.7.16.9. Şcoala Gimnazială “Elena Farago” Craiova

Coordonator local: Lorina Antonela Ancuţa

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_SEF_

 

A.6.7.17.10. Şcoala Gimnazială “Traian” Craiova

Coordonator local: Diana Brătucu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_TRA_

 

A.6.7.18.11. Şcoala Profesională Specială Craiova

Coordonator local: Andreea Dinu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_SPS_

 

A.6.8. Filiaşi

A.6.8.19. Liceul Tehnologic „Dimitrie Filişanu” Filiaşi

Coordonator local: Cristiana Ionescu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_LTF_

 

A.6.9. Fratoştiţa

A.6.9.20. Şcoala Gimnazială Fratoştiţa

Coordonator local: Traian Anghel Dragoş

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_FRA_

 

A.6.10. Segarcea

A.6.10.21. Liceul Tehnologic „Horia Vintilă” Segarcea

Coordonator local: Nicoleta Cristina Sîmcea

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_SEG_

 

A.6.11. Valea Stanciului

A.6.11.22. Şcoala Profesională Valea Stanciului

Coordonator local: Anca Irina Neda

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_DJ_VALSTAN_

 

A.7. Judeţul Galaţi

A.7.12. Galaţi

A.7.12.23. Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Galaţi

Coordonator local: Nicoleta Păun

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_GL_LER_

 

A.8. Judeţul Gorj

A.8.13.Târgu Jiu

A.8.13.24. Colegiul Naţional „Spiru Haret” Târgu Jiu

Coordonator local: Irina Elena Mercioiu

Coordonator local: Delia Dabelea

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_GJ_CNS_

 

A.9. Judeţul Hunedoara

A.9.14. Buceş

A.9.14.25. Şcoala Gimnazială „Ion Buteanu” Buceş

Coordonator local: Valentina-Maria Barb

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_HD_SGB_

 

A.9.15. Orăştie

A.9.15.26. Liceul Tehnologic „Nicolaus Olahus” Orăştie

Coordonator local: Manuela-Carmen Buciuman

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_HD_LTO_

 

A.9.16. Petroşani

A.9.16.27. Colegiul Naţional de Informatică „Carmen Sylva” Petroşani

Coordonator local: Anca-Mihaela Puşcaşu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_HD_CNINFO_

 

A.9.17. Vulcan

A.9.17.28. Şcoala Gimnazială nr. 6 Vulcan

Coordonator local: Marinela Moiş

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_HD_VLC_

 

A.10. Judeţul Ilfov

A.10.18. Popeşti Leordeni

A.10.18.29. Şcoala Gimnazială „Ioan Bădescu” Popeşti Leordeni

Coordonator local: Angelica Coman

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_IF_SGI_

 

A.11. Judeţul Mureş

A.11.19.Cristeşti

A.11.19.30. Şcoala Gimnazială Cristeşti

Coordonator local: Adela Florentina Hădărean

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_MS_CRI_

 

A.11.20. Târgu Mureş

A.11.20.31. Colegiul Agricol „Traian Săvulescu”

Coordonator local: Daniel Raduly

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_MS_CAT_

 

A.11.20.44. Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” Târgu Mureş

Coordonator local: Andrea Adorjani

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_MS_SGR_

 

A.12. Judeţul Olt

A.12.21. Slatina

A.12.21.32. Colegiul Tehnic „Alexe Marin” Slatina

Coordonator local: Costina Claudia Luţă

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_OT_CTA_

 

A.13. Judeţul Sălaj

A.13.22. Zalău

A.13.22.33. Liceul Pedagogic „Gheorghe Şincai” Zalău

Coordonator local: Camelia Duma

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_SJ_PED_

 

A.13.22.34. Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Zalău

Coordonator local: Ramona Larisa Ciurean

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_SJ_LAZ_

 

A.14. Judeţul Satu Mare

A.14.23. Negreşti Oaş

A.13.23.35.

Coordonator local: Adela Balog

Coordonator local: Maria Lucreţia Ţîntaş

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_SM_NEG_

 

A.14.24. Satu Mare

A.14.24.36. Colegiul Economic „Gheorghe Dragoş” Satu Mare

Coordonator local: Elisabeta Finta

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_SM_CEG_

 

A.15. Judeţul Suceava

A.15.25. Rădăuţi

A.15.25.37. Colegiul Naţional „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuţi

Coordonator local: Liviu Marcel Ungurean

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_SV_CNH_

 

A.16. Judeţul Vâlcea

A.16.26. Râmnicu Vâlcea

A.16.26.38. Colegiul Naţional de Informatică „Matei Basarab” Râmnicu Vâlcea

Coordonator local: Alina Nicoleta Veteleanu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VL_CNM_

 

A.17. Judeţul Vaslui

A.17.27. Bârlad

A.17.27.39. Colegiul Naţional „Gheorghe Roşca Codreanu” Bârlad

Coordonator local: Corina Macovei

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VS_CRC_

 

A.17.28. Huşi

A.17.28.40. Şcoala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Huşi

Coordonator local: Elena-Cristina Ciupilan

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VS_SAD_

 

A.17.28.45. Şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi

Coordonator local: Mariela Aurora Profir

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VS_PAN_

 

A.17.29. Perieni

A.17.29.41. Şcoala Gimnazială nr. 1 Perieni

Coordonator local: Adina-Iuliana Istrate

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VS_SAD_

 

A.17.30. Vaslui

A.17.30.42. Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui

Coordonator local: Emanuel Chitic

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VS_CEA_

 

A.17.30.43. Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui

Coordonator local: Virginia Pracsiu

Cod LMS pentru căutare de partener: RO_VS_LER_

 

B) Republica Moldova

 

B.1.1) Liceul Teoretic « M. Eminescu » Chişinău – prof. Loreta Gafton

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_CHI_ME_

 

B.2.2) Raionul Cantemir

Instituţia : IPLT “Nicolae Mihai” - Ciobalaccia

Director : Viorica Papanaga

Coordonator local de proiect : Maria Bahov

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_CBA_

 

B.2.3) Raionul Cantemir

Instituţia : Gimnaziul Delta - Tartaul

Director : Maria Ţapordei

Coordonator local de proiect :  Svetlana Maftei 

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_CANT_

 

B.3.4) Raionul Donduşeni

Instituţia : Gimnaziul “Igor Vieru” - Cernoleuca

Director : Rodica Frecăuţanu

Coordonator local de proiect : Elena Mazureac

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Dond_VR_

 

B.3.5) Raionul Donduşeni

Instituţia : Gimnaziul Ţaul, Donduşeni

Director : Ion Iurcişin

Coordonator local de proiect : Ruslan Filipaş

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Dond_TAUL

 

B.3.6) Raionul Donduşeni

Instituţia : Liceul Teoretic ”Alexei Mateevici” Donduşeni

Director : Eugenia Cibotari

Coordonator local de proiect : Vasilişin-Golban Diana

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Dond_MAT_

 

B.3.7) Raionul Donduşeni

Instituţia : Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” - Sudarca

Director : Natalia Zaiaţ 

Coordonator local de proiect : Tatiana Pînzari 

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Dond_LTE_

 

B.3.8) Raionul Donduşeni

Instituţia : Liceul Teoretic „Prometeu” - Baraboi

Director : Aurelia Liviţchii

Coordonator local de proiect : Mihaela Cotorcea

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Dond_PRO_

 

B.4.9) Raionul Făleşti

Instituţia : Liceul Teoretic « V. Alecsandri » - Scumpia

Director : Larisa Lucic –

Coordonator local de proiect : Dumitru Gruşcă

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Falesti_

 

B.5.10) Raionul Ialoveni

Instituţia : Liceul Teoretic Moleşti

Director : Svetlana Catan

Coordonator local de proiect : Maria Moşneguţă

Cod LMS pentru căutare de partener:  MD_Molesti_

 

B.6.11) Raionul Rîşcani

Instituţia : Gimnaziul ”Gheorghe Rîşcanu” Rîşcani

Director : Diana Frecăuţanu

Coordonator local de proiect : Silvia Ţurcan

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_RIS_

 

B.7.12) Raionul Sîngerei

Instituţia : Liceul Teoretic “I. Creangă” Rădoaia

Director :  Vitalie Petrov

Coordonator local de proiect : Iulia Vizitiu

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_SIN_

 

B.8.13) Raionul Teleneşti

Instituţia : Liceul Teoretic "Adrian Paunescu" Căzăneşti

Director şi Coordonator local de proiect : Mariana Banari

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_TEL_

 

B.9.14) Raionul Ungheni

Instituţia : Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" Ungheni

Director: Lionora Filipovici

Coordonator local de proiect: Rita Prepeliţă

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_UNG_

 

B.10.15) Raionul Cahul

Liceul Teoretic “Alexei Mateevici” Cahul

Director: Tatiana Buciuceanu

Coordonator local de proiect: Natalia Donea

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Cahul_

 

B.10.16) Raionul Cahul

Liceul Teoretic “M. Sadoveanu”, sat Giurgiuleşti

Director:Silvia Machidon 

Coordonator local de proiect: Aculina Panioglo

Cod LMS pentru căutare de partener: MD_Giurgiu_

 

C) Partenerii externi din proiect

 

C.1. Portugalia

 

C.1.1. Agrupamento de Escolas de Vialonga – Vialonga

Coordonator naţional 1: Miguel Cunha

Cod LMS pentru căutare de partener: Vialonga_PT_

 

C.1.2. Agrupamento de Escolar de Santo André - Barreiro

Coordonator naţional 2: Maria da Graça Bernardino

Cod LMS pentru căutare de partener: Barreiro_PT2_

 

C.2. Cipru

C.2.3. Regional Gymnasium of Livadia - Livadia

Coordonator naţional: Antonis Antoniou

Cod LMS pentru căutare de partener: Barreiro_PT2_

 

C.3. Italia

C.3.4. Scuola Media Frosinone 3 – Frosinone

Coordonator naţional: Sabrina de Bernardis

Cod LMS pentru căutare de partener: Frosinone_IT_

 

C4. Turcia

C.4.5. Kastamonu Vocational and Teachnical High School - Kastamonu

Coordonator naţional: Ilker Aricioglu

Cod LMS pentru căutare de partener: Kastamonu_TK_

 

Instituţia coordonatoare: Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui

Coordonator general de proiect: Alexandru Mîţă

Cod LMS pentru căutare de partener: LMK_VS_RO_